www.policjant.niebieskalinia.pl

--Policjanci pełnią ważną rolę w zatrzymywaniu przemocy w rodzinie
– wyróżnij najbardziej zaangażowanych!


AKTUALNOŚCI

Rozstrzygnięcie XI edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł"

Za nami XI już edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł". Spośród ponad 100 zgłoszeń, które napłynęły z całej Polski, wyłonione zostały nazwiska laureatów jego tegorocznej edycji.

Przypomnijmy, iż kandydatów zgłaszać mogły zarówno osoby indywidualne, jak i przedstawiciele organizacji oraz instytucji działających w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie (z wyjątkiem Policji). Corocznie 5 laureatów konkursu wybiera Kapituła składająca się z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia" IPZ, laureatów ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciela Komendanta Głównego Policji.

Podstawowym kryterium oceny zgłoszeń była merytoryczna ocena działań policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Pod uwagę wzięta została zarówno aktywna postawa wobec wdrażania w środowiskach lokalnych systemowych rozwiązań w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, jak i doświadczenie oraz zaangażowanie w pomoc osobom doznającym przemocy.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł" zostali (kolejność alfabetyczna):

Radosław Antoszczuk – dzielnicowy, KPP w Siemiatyczach (woj. podlaskie)

Artur Fraszka – dzielnicowy, KP Konstantynów Łódzki (woj. łódzkie)

Marta Hałas – dzielnicowa, KP Sosnowiec (woj. śląskie)

Agnieszka Graca – dzielnicowa, KP Wrocław (woj. dolnośląskie)

Sławomir Wysocki – dzielnicowy, KMP Tychy (woj. śląskie)

Laureaci otrzymają nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu 20 lipca br. w trakcie Centralnych Obchodów Święta Policji.

 


 

Rusza XI edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł"

Przed nami 11. już edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł". Ma on na celu wyróżnić tych policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony osób pokrzywdzonych przemocą domową.

"Policjant, który mi pomógł" to konkurs, organizowany nieprzerwanie od 2008 roku przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ. Jego istotą jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie oraz zaangażowani są w budowanie lokalnego systemu pomocowego w wymienionym obszarze.

Kandydatów zgłaszać mogą zarówno osoby indywidualne, jak i przedstawiciele organizacji oraz instytucji (z wyjątkiem Policji). Laureatów konkursu wybierze Kapituła, składająca się z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia" IPZ, laureatów ostatnich trzech edycji oraz przedstawiciela Komendanta Głównego Policji.

Wybór laureatów odbywa się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień, zawartych w formularzach zgłoszeniowych. Pod uwagę bierze się zaangażowanie kandydatów w działania na rzecz wdrażania w środowiskach lokalnych systemowych rozwiązań w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ich doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom doznającym przemocy.

Zgłoszenia należy przesyłać do 31 maja br. za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php bądź tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając dane kontaktowe zgłaszającego, dane wyróżnionego policjanta oraz uzasadnienie tego wyboru (skorzystać tu można z załączonego formularza zgłoszeniowego, znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl).

Laureaci otrzymają nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu podczas Centralnych Obchodów Święta Policji. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

 


 

ROZSTRZYGNIĘCIE X EDYCJI KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2017)

logo ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł"Niebieska Linia ma zaszczyt ogłosić wyniki jubileuszowej X edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł", która zakończyła się 31 maja 2017 roku.

Konkursowi organizowanemu przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ patronuje Komendant Główny Policji.

Kapituła konkursu składająca się z pracowników "Niebieskiej Linii", przedstawiciela Biura Prewencji KGP oraz zwycięzców ostatnich trzech edycji konkursu wyłoniła pięciu laureatów. Podstawowym kryterium oceny zgłoszeń była merytoryczna ocena działań policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie wynikająca z analizy uzasadnień do 118 zgłoszeń nadesłanych z całej Polski.
 

Laureatami konkursu "Policjant, który mi pomógł" 2017 zostali (kolejność alfabetyczna):

 • sierżant Krzysztof Adamiec - dzielnicowy, KMP Opole (woj. opolskie)
 • st. sierżant Anna Jakimiszyn - dzielnicowa, KP Głuchołazy (woj. opolskie)
 • mł. aspirant Renata Jaremko - oficer prasowy, KPP Przeworsk (woj. podkarpackie)
 • aspirant Andrzej Joniak - dzielnicowy, KP Stara Biała (woj. mazowieckie)
 • aspirant Grzegorz Milewski - dzielnicowy, KP I Bytom (woj. śląskie)

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom oraz kandydatom zgłoszonym do konkursu! Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wysłać zgłoszenia na najlepszych policjantów z ich okolicy.

Wręczenie nagród wyróżnionym odbędzie się w sobotę 22 lipca w trakcie centralnych obchodów Święta Policji.

Zgodnie z tradycją konkursu zwycięzcy zostaną uhonorowani specjalnymi statuetkami, nagrody finansowe oraz dyplomy dla laureatów przyznane zostaną przez Komendanta Głównego Policji.

plakat

Jeżeli znacie Państwo policjanta, którego postawa w obronie ofiar przemocy domowej jest godna wyróżnienia w kolejnej edycji konkursu, zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie internetowej lub skorzystania z formularza w wersji do druku i przesłania go na adres Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa.


JUBILEUSZOWA X EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2017)

logo ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł"Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia PTP zaprasza do składania zgłoszeń w jubileuszowej

 
X edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł"
 

służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane są do 31 maja 2017 roku.

Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

Celem konkursu jest:

 • promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie;
 • podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
 • wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
 • zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji (nie oczekujemy zgłoszeń od jednostek policji) można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z załączonego formularza zgłoszeniowego do druku). Kandydatury nadesłane po 31 maja 2017 r. zostaną uwzględnione w następnej edycji konkursu.

Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia", patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie X edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2017 roku.

Tradycyjnie Laureaci otrzymują nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu w lipcu, podczas centralnych obchodów Dnia Policji.

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.policjant.niebieskalinia.pl.

Załączniki:


PNŚ: WYWIAD Z LAUREATAMI KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ"

wywiad PnŚSerdecznie zapraszamy do obejrzenia wywiadu z trójką laureatów IX edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł": sierż. szt. Patrycją Dąbrowną, mł. asp. Michaliną Labusek i st. asp. Marcinem Błażejowskim, który odbył się w programie "Pytanie na Śniadanie" w TVP2.

Materiał wideo dostępny jest pod adresem:
http://www.pytanienasniadanie.tvp.pl/26400435/konkurs-policjant-ktory-mi-pomogl.

Listę laureatów tegorocznej edycji konkursu uzupełniają sierż. szt. Małgorzata Słaboń oraz st. sierż. Adam Florczak.

Konkursowi organizowanemu przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ patronuje Komendant Główny Policji.

FINAŁ I WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" 2016

logo ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" Zgodnie z wieloletnią już tradycją podczas centralnych uroczystości Święta Policji w obecności przedstawicieli najwyższych władz RP wręczono wyróżnienia laureatom konkursu "Policjant, który mi pomógł".

W dniu 16 lipca 2016 r. podczas uroczystości na pl. Piłsudskiego w Warszawie laureaci IX edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł" otrzymali z rąk Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka, Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka oraz Kierowniczki Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Pani Renaty Durdy pamiątkowe statuetki oraz listy gratulacyjne.

Nagrody otrzymują policjanci, którzy w szczególny sposób przysłużyli się w przeciwdziałaniu przemocy domowej.

Konkursowi organizowanemu przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ patronuje Komendant Główny Policji.

Statuetki zwycięzców w tegorocznym konkursie odebrali (kolejność alfabetyczna):

 • st. asp. Marcin Błażejowski - dzielnicowy w KPP Mielec (woj. podkarpackie)
 • sierż. szt. Patrycja Dąbrowna - dzielnicowa w KP Nowa Ruda, KPP Kłodzko (woj. dolnośląskie)
 • st. sierż. Adam Florczak - dzielnicowy w KP Iłowa, KPP Żagań (woj. lubuskie)
 • mł. asp. Michalina Labusek - dzielnicowa w KP III KMP Gliwice (woj. śląskie)
 • sierż. szt. Małgorzata Słaboń - dzielnicowa w KPP Strzelce Opolskie (woj. opolskie)

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy piątce nagrodzonych policjantek i policjantów!

Fotorelacja z wydarzenia na stronie:
http://www.policjant.niebieskalinia.pl/galeria.html 

laureaci konkursu 2016

ROZSTRZYGNIĘCIE IX EDYCJI KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)

logo ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł"Niebieska Linia ma zaszczyt ogłosić wyniki IX edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł", która zakończyła się 31 maja 2016 roku.

Konkursowi organizowanemu przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ patronuje Komendant Główny Policji.

Kapituła konkursu składająca się z pracowników "Niebieskiej Linii", przedstawiciela Biura Prewencji KGP oraz zwycięzców ostatnich trzech edycji konkursu wyłoniła pięciu laureatów. Podstawowym kryterium oceny zgłoszeń była merytoryczna ocena działań policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie wynikająca z analizy uzasadnień do 104 zgłoszeń nadesłanych z całej Polski.


Laureatami konkursu "Policjant, który mi pomógł" 2016 zostali (kolejność alfabetyczna):

 • st. asp. Marcin Błażejowski - dzielnicowy w KPP Mielec (woj. podkarpackie)
 • sierż. szt. Patrycja Dąbrowna - dzielnicowa w KP Nowa Ruda, KPP Kłodzko (woj. dolnośląskie)
 • st. sierż. Adam Florczak - dzielnicowy w KP Iłowa, KPP Żagań (woj. lubuskie)
 • mł. asp. Michalina Labusek - dzielnicowa w KP III KMP Gliwice (woj. śląskie)
 • sierż. szt. Małgorzata Słaboń - dzielnicowa w KPP Strzelce Opolskie (woj. opolskie)

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom oraz kandydatom zgłoszonym do konkursu! Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wysłać zgłoszenia na najlepszych policjantów z ich okolicy.

Wręczenie nagród wyróżnionym będzie miało miejsce w Warszawie, w sobotę 16 lipca, podczas centralnych obchodów Święta Policji na placu Piłsudskiego (rozpoczęcie ok. godz. 14.30). Szczegóły dotyczące uroczystości zostaną opublikowane na stronie: www.policja.pl.

Zgodnie z tradycją konkursu zwycięzcy zostaną uhonorowani specjalnymi statuetkami, nagrody finansowe oraz dyplomy dla laureatów przyznane zostaną przez Komendanta Głównego Policji.

Jeżeli znacie Państwo policjanta, którego postawa w obronie ofiar przemocy domowej jest godna wyróżnienia w kolejnej edycji konkursu, zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie internetowej lub skorzystania z formularza w wersji do druku i przesłania go na adres Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa.


IX EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2016)

logo ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł"Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia PTP zaprasza do składania zgłoszeń w

 
IX edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł"
 

służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane są do 31 maja 2016 roku.

Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

Celem konkursu jest:

 • promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie;
 • podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
 • wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
 • zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji (nie oczekujemy zgłoszeń od jednostek policji) można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z załączonego formularza zgłoszeniowego do druku). Kandydatury nadesłane po 31 maja 2016 r. zostaną uwzględnione w następnej edycji konkursu.

Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia", patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie IX edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2016 roku.

Tradycyjnie Laureaci otrzymują nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu w lipcu, podczas centralnych obchodów Dnia Policji.

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.policjant.niebieskalinia.pl.

Załączniki:


WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" 2015

W sobotę 25 lipca 2015 roku, podczas centralnych uroczystości Święta Policji na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Premier Ewa Kopacz wręczyła laureatom konkursu "Policjant, który mi pomógł" statuetki zwycięzców.

Wyróżnienia przyznawane były po raz ósmy. Konkursowi organizowanemu przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ patronuje Komendant Główny Policji oraz Rządowy program ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej".

Nagrody otrzymują policjanci, którzy w szczególny sposób przysłużyli się w przeciwdziałaniu przemocy domowej.

"Wiem, że wśród was jest wielu bohaterów, nawet jeśli pozostajecie czasem anonimowi, wielu z was niesie pomoc o każdej porze dnia i nocy" - mówiła premier do funkcjonariuszy, szczególnie zwracając się do laureatów policyjnego konkursu "Policjant, który mi pomógł" [...]. Ewa Kopacz przytaczała niektóre historie funkcjonariuszy. "Tak właśnie powinna wyglądać służba drugiemu człowiekowi. Jestem zaszczycona, że mogę wam osobiście pogratulować" - dodała.

Przypomnijmy nazwiska tegorocznych laureatów:

 • mł. asp. Arkadiusz Bober, KPP Kępno (woj. wielkopolskie)
 • sierż. Grzegorz Gwiżdż, KPP Limanowa (woj. małopolskie)
 • asp. szt. Aldona Nowak, KPP Gniezno (woj. wielkopolskie)
 • sierż. szt. Tomasz Szepietowski, KPP Siemiatycze (woj. podlaskie)
 • sierż. Ewa Urbańczyk, KMP Ruda Śląska (woj. śląskie)

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy piątce nagrodzonych policjantek i policjantów!

laureaci konkursu 2015

Na zdjęciu: laureaci konkursu "Policjant, który mi pomógł" z 2015 roku wraz ze swoimi przełożonymi i Komendantami Wojewódzkimi, laureaci konkursu z 2014 roku oraz minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, gen.insp. Krzysztof Gajewski - Komendant Główny Policji i Renata Durda - kierowniczka "Niebieskiej Linii".

oprac. na podst.:

 • http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/114861,Centralne-Obchody-Swieta-Policji.html
 • http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/114868,Premier-Ewa-Kopacz-do-policjantow-badzcie-dumni-z-munduru.html

ROZSTRZYGNIĘCIE VIII EDYCJI KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2015)

logo ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł"Niebieska Linia ma przyjemność ogłosić wyniki VIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł", która zakończyła się 31 maja 2015 roku.

Konkursowi organizowanemu przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ patronuje Komendant Główny Policji oraz Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Kapituła konkursu składająca się z pracowników "Niebieskiej Linii", przedstawiciela Biura Prewencji KGP oraz zwycięzców ostatnich trzech edycji konkursu wyłoniła pięciu laureatów. Podstawowym kryterium oceny zgłoszeń była merytoryczna ocena działań policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie wynikająca z analizy uzasadnień do 149 zgłoszeń nadesłanych z całej Polski. Rozpatrywanych było 112 kandydatur.

Laureatami konkursu "Policjant, który mi pomógł" 2015 zostali (kolejność alfabetyczna):

 • mł. asp. Arkadiusz Bober, KPP Kępno (woj. wielkopolskie)
 • sierż. Grzegorz Gwiżdż, KPP Limanowa (woj. małopolskie)
 • asp. szt. Aldona Nowak, KPP Gniezno (woj. wielkopolskie)
 • sierż. szt. Tomasz Szepietowski, KPP Siemiatycze (woj. podlaskie)
 • sierż. Ewa Urbańczyk, KMP Ruda Śląska (woj. śląskie)

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom oraz wszystkim kandydatom zgłoszonym do konkursu! Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wysłać zgłoszenia na najlepszych policjantów z ich okolicy.

Wręczenie nagród wyróżnionym odbędzie się 25 lipca w Warszawie podczas obchodów Święta Policji. Szczegóły dotyczące uroczystości zostaną opublikowane na stronach: http://www.policjant.niebieskalinia.pl/ oraz www.policja.pl.

Zgodnie z tradycją konkursu zwycięzcy zostaną uhonorowani specjalnymi statuetkami, nagrody finansowe oraz dyplomy dla laureatów przyznane zostaną przez Komendanta Głównego Policji.

plakat

Jeżeli znacie Państwo policjanta, którego postawa w obronie ofiar przemocy domowej jest godna wyróżnienia w kolejnej edycji konkursu, zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie internetowej lub skorzystania z formularza w wersji do druku i przesłania go na adres Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa.


UAKTUALNIENIE LISTY LAUREATÓW KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" 2015

2 lipca 2015 roku kapituła Konkursu "Policjant, który mi pomógł" z przyczyn regulaminowych podjęła decyzję o zmianie na liście zwycięzców VIII edycji konkursu.

Niniejszym ogłaszamy obowiązującą listę laureatów Konkursu "Policjant, który mi pomógł" 2015 (w kolejności alfabetycznej):

 • mł. asp. Arkadiusz Bober, KPP Kępno (woj. wielkopolskie)
 • sierż. Grzegorz Gwiżdż, KPP Limanowa (woj. małopolskie)
 • asp. szt. Aldona Nowak, KPP Gniezno (woj. wielkopolskie)
 • sierż. szt. Tomasz Szepietowski, KPP Siemiatycze (woj. podlaskie)
 • sierż. Ewa Urbańczyk, KMP Ruda Śląska (woj. śląskie)

VIII EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2015)

logo ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł"Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia PTP przypomina o przyjmowaniu zgłoszeń do

 
VIII edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł"
 

służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane są do 31 maja 2015 roku.

Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Celem konkursu jest:

 • promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie;
 • podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
 • wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
 • zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji (nie oczekujemy zgłoszeń od jednostek policji) można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z załączonego formularza zgłoszeniowego do druku). Kandydatury nadesłane po 31 maja 2015 r. zostaną uwzględnione w następnej edycji konkursu.

Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia", patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2015 roku.

Tradycyjnie Laureaci otrzymują nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu w lipcu 2015 roku, podczas obchodów Dnia Policji.

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.policjant.niebieskalinia.pl.

Załączniki:


WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" 2014

W sobotę, 26 lipca, podczas centralnych uroczystości Święta Policji w Warszawie, odbyło się wręczenie wyróżnień laureatom konkursu "Policjant, który mi pomógł".

Ogłoszenie oficjalnych wyników tegorocznej edycji konkursu odbyło się 2 lipca. Wyróżnienia przyznawane były po raz siódmy. Konkurs organizowany jest przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ, a patronuje mu Komendant Główny Policji oraz Rządowy program ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej". Nagrody otrzymują ci funkcjonariusze, którzy w szczególny sposób przysłużyli się w przeciwdziałaniu przemocy domowej.

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 169 zgłoszeń nadesłanych przez osoby prywatne i przedstawicieli organizacji i instytucji z całej Polski. Kapituła konkursu, która składa się z pracowników  Pogotowia "Niebieska Linia", przedstawiciela Biura Prewencji KGP oraz zwycięzców ostatnich trzech edycji konkursu, wyłoniła pięciu laureatów. Ich nazwiska to:

 • mł. asp. Marcin Bartosik - służba prewencyjna Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie (woj. małopolskie)
 • mł. asp. Joanna Garbacik - służba prewencyjna Komendy Powiatowej Policji w Jaśle (woj. podkarpackie)
 • mł. asp. Piotr Kubicz - służba kryminalna Komisariatu Policji w Kostrzynie (woj. wielkopolskie)
 • asp. szt. Jarosław Manelski - służba prewencyjna Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie)
 • mł. asp. Katarzyna Wierzbicka - służba prewencyjna Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV (Komenda Stołeczna Policji)

Serdecznie gratulujemy tegorocznym laureatom!

Policjant ktory mi pomogl 2014

fot. www.policja.pl


WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" JUŻ W SOBOTĘ, 26 LIPCA!

statuetka2013aSerdecznie zapraszamy na Centralne Uroczystości z okazji 95 Rocznicy Powstania Polskiej Policji rozpoczynające się 26 lipca 2014 roku o godz. 14.00, podczas których uhonorowani zostaną zwycięzcy konkursu organizowanego przez "Niebieską Linię" IPZ.

Wręczenie wyróżnień Laureatom VII edycji Konkursu "Policjant, który mi pomógł" odbędzie się 26 lipca, o godzinie 15.00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Statuetki dla laureatów ufundowało Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ, nagrody finansowe oraz dyplomy dla laureatów przyznaje Komendant Główny Policji.

Ponadto zachęcamy do wysłuchania wywiadów z nagrodzonymi funkcjonariuszkami i funkcjonariuszami podczas audycji radiowej "Dość Przemocy!" w Tok FM w niedzielę, 27 lipca, o godz. 15.00.
W rozmowie weźmie udział Renata Durda, kierowniczka Pogotowia "Niebieska Linia".

Poniżej przypominamy nazwiska tegorocznych zwycięców (kolejność alfabetyczna):

 • mł. asp. Marcin Bartosik, dzielnicowy, KPP Chrzanów (woj. małopolskie)
 • mł. asp. Joanna Garbacik, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji, KPP Jasło (woj. podkarpackie)
 • mł. asp. Piotr Kubicz, detektyw Zespołu Kryminalnego w KP w Kostrzynie Wlkp. (KMP Poznań, woj. wielkopolskie)
 • asp. szt. Jarosław Manelski, dzielnicowy, KPP Szczytno (woj. warmińsko-mazurskie)
 • mł. asp. Katarzyna Wierzbicka, dzielnicowa, KRP IV Warszawa-Wola (woj. mazowieckie)

I jeszcze raz, serdecznie gratulujemy!

Więcej o konkursie organizowanym pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej" na stronie projektu: www.policjant.niebieskalinia.pl.


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" 2014

Logo konkursu

Pogotowie "Niebieska Linia" IPZ ma zaszczyt ogłosić wyniki VII edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł", która trwała do 31 maja 2014 roku.

Konkursowi organizowanemu przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ patronuje Komendant Główny Policji oraz Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Kapituła konkursu składająca się z pracowników "Niebieskiej Linii", przedstawiciela Biura Prewencji KGP oraz zwycięzców ostatnich trzech edycji konkursu wyłoniła pięciu laureatów. Podstawowym kryterium oceny zgłoszeń była merytoryczna ocena działań policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie wynikająca z analizy uzasadnień do 169 zgłoszeń nadesłanych z całej Polski.

Laureatami konkursu "Policjant, który mi pomógł" 2014 zostali (kolejność alfabetyczna):

 • mł. asp. Marcin Bartosik, dzielnicowy, KPP Chrzanów (woj. małopolskie)
 • mł. asp. Joanna Garbacik, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji, KPP Jasło (woj. podkarpackie)
 • mł. asp. Piotr Kubicz, detektyw Zespołu Kryminalnego w KP w Kostrzynie Wlkp. (KMP Poznań, woj. wielkopolskie)
 • asp. szt. Jarosław Manelski, dzielnicowy, KPP Szczytno (woj. warmińsko-mazurskie)
 • mł. asp. Katarzyna Wierzbicka, dzielnicowa, KRP IV Warszawa-Wola (woj. mazowieckie)

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom oraz wszystkim kandydatom zgłoszonym do konkursu! Dziękujemy także wszystkim, którzy zdecydowali się wysłać zgłoszenia na najlepszych policjantów z ich okolicy.

Wręczenie nagród wyróżnionym odbędzie się 26 lipca w Warszawie podczas obchodów Święta Policji. Szczegóły dotyczące uroczystości zostaną opublikowane na stronach: http://www.policjant.niebieskalinia.pl/ oraz www.policja.pl.

Statuetki dla laureatów ufunduje Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ, nagrody finansowe oraz dyplomy dla laureatów przyznane zostaną przez Komendanta Głównego Policji.

Jeżeli znacie Państwo policjanta, którego postawa w obronie ofiar przemocy domowej jest godna wyróżnienia w kolejnej edycji konkursu, zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie internetowej lub skorzystania z formularza w wersji do druku i przesłania go na adres Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa.


TRWA KONKURS "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" 2014!

logo ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł"Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia przypomina o trwającej

 
VII edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł"
 

służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2014 roku.

Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Celem konkursu jest:

 • promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie;
 • podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
 • wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
 • zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji (nie oczekujemy zgłoszeń od jednostek policji) można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z załączonego formularza zgłoszeniowego do druku). Kandydatury nadesłane po 31 maja 2014 r. zostaną uwzględnione w następnej edycji konkursu.

Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia", patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie VII edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2014 roku.

Tradycyjnie Laureaci otrzymują nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu w lipcu 2014 roku, podczas obchodów Dnia Policji.

Załączniki:


WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" 2013

statuetkaNa Sali Generalskiej Komendy Głównej Policji odbyło się spotkanie Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Marcina Jabłońskiego z laureatami konkursu "Policjant, który mi pomógł". Pięcioro policjantów zostało wyróżnionych za swoją postawę i zaangażowanie w walkę z przemocą w rodzinie.

Wszystkich zebranych podczas uroczystości powitał mł. insp. Marek Walczak, Dyrektor Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP. W spotkaniu z laureatami, oprócz Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych udział wzięli również Biskup Polowy Wojska Polskiego, krajowy duszpasterz Policji ks. Józef Guzdek, Prawosławny Naczelny Kapelan Policji ks. Andrzej Bołbot, kapelan Komendy Głównej Policji ks. Jan Kot, Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji, Krzysztof Gajewski, a także Renata Durda - Kierownik Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, inicjatorka konkursu "Policjant, który mi pomógł".

Wszystkich laureatów, ich przełożonych oraz zaproszonych gości, przywitał Komendant Główny Policji, nadinsp. Marek Działoszyński: Policja to konglomerat wielu działań. Musimy być skuteczni, sprawni, silni, profesjonalni. Bardzo Państwu dziękuję za to, że chcecie to robić, że potraficie to robić i że macie w sobie wrażliwość - że wybraliście tę drogę funkcjonowania w Policji - bycia dzielnicowym - powiedział Komendant Główny Policji.To nie daje satysfakcji natychmiast - to są działania obliczone na długoterminowy efekt.(.) Minister Sienkiewicz w jednym z wywiadów mówił, że państwo i prawo nie może się kończyć na progu domu. Państwo jako dzielnicowi macie szansę i  możliwość ten próg przekraczać. Macie szansę współpracować z różnymi stowarzyszeniami, kościołami i wszystkimi, którzy mogą dostarczyć informacji o przemocy w rodzinie. Powinniście takie informacje sprawdzać i weryfikować. Policja ma być prospołeczna. Ta prospołeczna działalność powinna się zaczynać od dobrej pracy dzielnicowych - dodał nadinsp. Marek Działoszyńki.   

Jak co roku kapituła konkursu, na postawie zgłoszeń nadesłanych m.in. przez osoby pokrzywdzone przemocą domową, wybrała pięciu policjantów, którzy w szczególny sposób angażują się w pomoc mieszkańcom swoich regionów. Działają wielotorowo i z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, potrafią znaleźć wyjście i udzielić wsparcia. Dodatkowo ich działania obejmują również pracę profilaktyczną na rzecz dzieci i młodzieży.

Minione lata to pięć edycji konkursu, w których wyróżnionych zostało łącznie 25 funkcjonariuszy reprezentujących zarówno służbę prewencyjną, jak też kryminalną z jednostek organizacyjnych Policji na terenie całego kraju.

W tegorocznej edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł" laureatami  zostali:

st. sierż. Anna Dulemba- dzielnicowa w Komisariacie Policji w Suchedniowie

st. sierż. Krystian Szylko- dyżurny w Komisariacie Policji w Lubsku

asp. Dariusz Szczepaniak- dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych II Wydziału Prewencji III Komisariatu Policji w Łodzi

sierż. szt. Marcin Horbik- dzielnicowy w Komisariacie Policji w Żmigrodzie

st. sierż. Damian Ciećwierz- dzielnicowy w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku

Pragnę przyłączyć się do słów podziękowań, gratulacji, wyrazów uznania i szacunku dla Państwa wysiłku. Minister Spraw Wewnętrznych kładzie akcent na wspieranie najsłabszych- powiedział do wyróżnionych policjantów Marcin Jabłoński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. - Policja nie jest i wierzę, że nigdy nie będzie pozbawiona wrażliwości społecznej. Wierzę, że będziecie wsparciem dla tych, którzy są najsłabsi. Czasem niewiele potrzeba żeby uratować ludzkie zdrowie czy życie.

Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP od 2008 roku współrealizuje konkurs "Policjant, który mi pomógł", którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Jak co roku nagrody laureatom wręczyła również kierownik Pogotowia "Niebieska Linia" pani Renata Durda - Chcę wam podziękować. Dajecie mi nadzieję. Pracuję kilkanaście lat w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie i czasem łatwo jest tę nadzieję stracić. Ludzie mówią: po co się wtrącać! - ale kiedy przychodzi do mnie kobieta i mówi, że pomógł jej policjant wiem, że jestem na właściwym miejscu. To co robię ma sens, ale dlatego że robię to wspólnie z Wami. To Wy zainicjowaliście tę drogę, na której końcu jest bezpieczeństwo i godność  człowieka. Chce żeby część tej godności spływała także na was - miejcie świadomość, że robicie coś niesłuchanie godnego.Dziękuję tym, którzy już noszą w klapach znaczek "Policjanta, który mi pomógł" i dziękuję tym, którzy dziś go przyjmą.

Podczas spotkania, do laureatów zwrócił się również Biskup Polowy Wojska Polskiego, krajowy duszpasterz Policji ks. Józef Guzdek - Niektórzy czerpią motywację do takiej pracy z religii, z wiary. Policja dysponuje narzędziem żeby zapobiec tragediom i pomóc, ale rozpoznanie może też płynąć od księdza, od duszpasterza - musimy współpracować - powiedział ksiądz biskup. - Trzeba pokazywać dobro i zarażać dobrem innych - dodał.

Przedsięwzięcie jakim jest konkurs "Policjant, który mi pomógł" ma na celu podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz wsparcie funkcjonariuszy podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Chodzi również o zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze oraz promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy domowej.

Czytaj także:

Laureaci konkursu "Policjant, który mi pomógł" 2013 na Placu Zamkowym w Warszawie

Premier wręcza statuetkę konkursową st. sierż. Damianowi Ciećwierzowi

Źródło: www.policja.pl


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" 2013

Logo konkursu

Pogotowie "Niebieska Linia" IPZ z nieukrywaną przyjemnością ogłasza wyniki VI edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł", która trwała do 31 maja 2013 roku.

Konkursowi organizowanemu przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ patronuje Komendant Główny Policji oraz Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Kapituła konkursu składająca się z pracowników "Niebieskiej Linii", przedstawiciela Biura Prewencji KGP oraz zwycięzców trzech poprzednich edycji konkursu wyłoniła pięciu laureatów. Podstawowym kryterium oceny zgłoszeń była merytoryczna ocena działań policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie wynikająca z analizy uzasadnień do 117 zgłoszeń nadesłanych z całej Polski.

Laureatami konkursu "Policjant, który mi pomógł" 2013 zostali (kolejność alfabetyczna):

 • st. sierż. Damian Ciećwierz, dzielnicowy, KPP Szczecinek (woj. zachodniopomorskie)
 • st. sierż. Anna Dulęba, dzielnicowa, KP w Suchedniowie (woj. świętokrzystkie)
 • sierż. sztab. Marcin Horbik, dzielnicowy KP Żmigród, (KPP Trzebnica, woj. dolnośląskie)
 • asp. Dariusz Szczepaniak, dzielnicowy, KP III Łódź (KMP Łódź, woj. łódzkie)
 • st. sierż. Krystian Szylko, dyżurny, KP w Lubsku (KPP Żary, woj. lubuskie)

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom oraz wszystkim kandydatom zgłoszonym do konkursu! Dziękujemy także wszystkim, którzy zdecydowali się wysłać zgłoszenia na najlepszych policjantów z ich okolicy.

Wręczenie nagród wyróżnionym odbędzie się 20 lipca w Warszawie podczas obchodów Święta Policji. Szczegóły dotyczące uroczystości zostaną opublikowane na stronach: http://www.policjant.niebieskalinia.pl/ oraz www.policja.pl.

Statuetki dla laureatów ufunduje Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ, nagrody finansowe oraz dyplomy dla laureatów przyznane zostaną przez Komendanta Głównego Policji.

Jeżeli znacie Państwo policjanta, którego postawa w obronie ofiar przemocy domowej jest godna wyróżnienia w kolejnej edycji konkursu, zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie internetowej lub skorzystania z formularza w wersji do druku i przesłania go na adres Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia, ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa.


POLICJANCI OBCHODZĄ SWOJE ŚWIĘTO - WRĘCZENIE NAGRÓD W V-TEJ EDYCJI KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ"

Od jutra (21 lipca br.) do niedzieli (22 lipca br.) w Warszawie potrwają uroczystości centralne z okazji Święta Policji. Największa formacja mundurowa w Polsce obchodzi 93. rocznicę powstania. Z tej okazji odbędzie się między innymi mecz piłki nożnej pomiędzy polskimi policjantami, a funkcjonariuszami Żandarmerii Watykańskiej, policyjny piknik rodzinny oraz występ orkiestr policyjnych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Komenda Główna Policji serdecznie zapraszają do udziału w obchodach.

W uroczystościach weźmie udział m.in. Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych.

Obchody Święta Policji w KGP rozpoczną się już w piątek (20 lipca), kiedy to poszczególnym osobom wręczone zostaną odznaczenia i akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne.

W centralnych uroczystościach, które odbędą się w sobotę (21 lipca br.) i w niedzielę (22 lipca br.) wezmą udział m.in. minister spraw wewnętrzny Jacek Cichocki oraz komendant główny policji Marek Działoszyński.

W sobotę (21 lipca br.), o godz. 9.00 w Komendzie Głównej Policji zostanie oddany hołd poległym policjantom. Przed Tablicą Pamięci oraz przed Obeliskiem "Poległym Policjantom - Rzeczpospolita Polska" zostaną złożone wieńce i kwiaty.

Następnie na Zamku Królewskim w Warszawie, w samo południe, zostaną wręczone nominacje i odznaczenia oraz odbędzie się koncert muzyki klasycznej. W tym samym czasie na Rynku Nowego Miasta będzie można wysłuchać koncertu policyjnych orkiestr z Ukrainy, Komendy Stołecznej Policji, Wrocławia i Katowic.

Około godz. 13.15 uroczystości z okazji święta policji przeniosą się na Plac Zamkowy w Warszawie. Wszystkich przybyłych na uroczystość powita komendant główny policji Marek Działoszyński, który złoży meldunek Prezesowi Rady Ministrów Donaldowi Tuskowi. Na Placu Zamkowym zaplanowano m.in. występ orkiestr policyjnych, promocję absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz wręczenie wyróżnienia dla laureatów konkursu "Policjant, który mi pomógł". Wszyscy biorący udział w obchodach będą mieli okazję obejrzeć z bliska policyjny sprzęt, a także porozmawiać z funkcjonariuszami. Uroczysta defilada pododdziałów policji i promowanych absolwentów policji zakończy tego dnia obchody policyjnego święta.

Niedzielne uroczystości rozpoczną się mszą świętą w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie (godz. 9.00), która będzie transmitowana przez Program I Polskiego Radia. Policjanci przygotowali tego dnia wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych, w tym konkursy edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O godz. 13.00 na stadionie Agrykola (ul. Myśliwiecka 9) rozpocznie się piknik rodzinny, w ramach którego zaplanowano koncerty oraz pokazy sprzętu policyjnego. Natomiast o godz. 15.00 odbędzie się mecz pomiędzy polskimi policjantami, a funkcjonariuszami Żandarmerii Watykańskiej (jest odpowiednikiem policji w Watykanie i ochrania jego terytorium).

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach!

Do pobrania:

Źródło: www.msw.gov.pl


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" 2012

Pogotowie "Niebieska Linia" IPZ ma zaszczyt ogłosić wyniki V edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł", która trwała do 31 maja 2012 roku.

Konkursowi organizowanemu przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ patronuje Komendant Główny Policji oraz Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Kapituła konkursu składająca się z pracowników "Niebieskiej Linii", przedstawiciela Biura Prewencji KGP oraz zwycięzców poprzednich edycji wyłoniła pięciu laureatów. Podstawowym kryterium oceny zgłoszeń była merytoryczna ocena działań policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie wynikająca z analizy uzasadnień do zgłoszeń.

Laureatami konkursu "Policjant, który mi pomógł" 2012 zostali (kolejność alfabetyczna):

 • asp. Remigiusz Basiak, KPP w Szydłowcu (mazowieckie)
 • st. sierż. Witold Fijas, Komisariat Policji w Bodzentynie (świętokrzyskie)
 • sierż. sztab. Eliasz Gdula, KPP w Lubartowie (lubelskie)
 • mł. asp. Piotr Kowalski, KPP w Głogowie (dolnośląskie)
 • mł. asp. Adam Wróblewski, KPP w Nisku (podkarpackie)

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom oraz wszystkim kandydatom zgłoszonym do konkursu!

Wręczenie nagród wyróżnionym odbędzie się 21 lipca w Warszawie podczas obchodów Święta Policji. Szczegóły dotyczące uroczystości zostaną opublikowane na stronach: http://www.policjant.niebieskalinia.pl/ oraz www.policja.pl.

Statuetki dla laureatów ufunduje Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ, nagrody finansowe oraz dyplomy dla laureatów przyznane zostaną przez Komendanta Głównego Policji. Dodatkowe nagrody książkowe dla zwycięzców konkursu ufundowało Wydawnictwo GASKOR.

plakat

Jeżeli znacie Państwo policjanta, którego postawa w obronie ofiar przemocy domowej jest godna wyróżnienia w kolejnej edycji konkursu, zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie internetowej lub skorzystania z formularza w wersji do druku i przesłania go na adres Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa.


PODSUMOWANIE ZGŁOSZEŃ W V EDYCJI KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" (2012)

W trakcie tegorocznej V-tej już edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł" organizowanego przez Pogotowie "Niebieska Linia" IPZ otrzymaliśmy 169 zgłoszeń na 109 funkcjonariuszy Policji z całej Polski.

Konkurs, realizowany pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego Programu "Razem Bezpieczniej" służy wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

Połowa zgłoszeń przysłanych w ramach edycji konkursu trwającej do 31 maja 2012 r. pochodziła od osób prywatnych. Tradycyjnie głosujący najczęściej wskazywali na zrozumienie, zaangażowanie i skuteczną pomoc ze strony dzielnicowego oraz wzorowe działania podczas interwencji domowych. Pozostałych zgłoszeń dokonali specjaliści z placówek zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, pomocy społecznej i szkół dostrzegając szczególny wkład kandydatów w lokalne systemy przeciwdziałania przemocy w rodzinie i pracę w zespołach interdyscyplinarnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu, którzy nadesłali zgłoszenia i tym samym postanowili docenić zaangażowanie i profesjonalizm policjantów w trudnych sytuacjach związanych z przemocą w rodzinie.

Rozstrzygnięcie V edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł" ogłosimy z końcem czerwca 2012 roku.

Jak co roku laureaci otrzymają nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu podczas obchodów Święta Policji (24 lipca) w Warszawie.
W tym roku dodatkową nagrodę książkową dla laureatów konkursu ufundowało Wydawnictwo GASKOR.

Przypominamy, że zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji (nie oczekujemy zgłoszeń od jednostek policji) przyjmowane są w trybie ciągłym - elektroniczny formularz zgłoszeń znajduje się: tutaj.


V EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" JUŻ TRWA!

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia ma przyjemność poinformować o trwającej

V edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł"

służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2012 roku.

Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

Celem konkursu jest:

 • promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy
  w rodzinie;
 • podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
 • wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
 • zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji (nie oczekujemy zgłoszeń od jednostek policji) można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z załączonego formularza zgłoszeniowego do druku).
Kandydatury nadesłane po 31 maja 2012 r. zostaną uwzględnione w następnej edycji konkursu.

Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia", patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie V edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2012 roku.

Tradycyjnie Laureaci otrzymują nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu w lipcu 2012 roku, podczas obchodów Dnia Policji.

Załączniki:


POGOTOWIE "NIEBIESKA LINIA" IPZ LIDEREM PROGRAMU RAZEM BEZPIECZNIEJ

Pogotowie "Niebieska Linia" IPZ otrzymało tytuł Lidera Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej" za 2011 rok.

15 marca, podczas konferencji "Razem bezpieczniej na rzecz dziecka w Roku Janusza Korczaka", statuetkę Lidera Programu "Razem Bezpieczniej"  z rąk  Ministra Spraw Wewnętrznych  - Jacka Cichockiego odebrała szefowa "Niebieskiej Linii" Renata Durda.

W uzasadnieniu przyznania wyróżnienia czytamy: "Niebieska Linia" została wyróżniona za całokształt prowadzonych działań mających na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Doceniona została bardzo dobra współpraca Pogotowia "Niebieska Linia" z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych w ramach realizacji zadań wynikających z programu "Razem bezpieczniej", a w szczególności za realizację konkursu "Policjant, który mi pomógł".

Oprócz Pogotowia "Niebieska Linia" statuetką Lidera wyróżnione zostały: Fundacja Dzieci Niczyje, Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Uniwersytet Łódzki, Urząd Miasta Łódź oraz Program 1 Polskiego Radia.

Inf. wł.


WRĘCZENIE WYRÓŻNIEŃ LAUREATOM KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" 2011

Z radością informujemy, że wręczenie wyróżnień Laureatom IV edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" odbędzie się w sobotę 23 lipca 2011 roku o godz. 13:05 na Placu Zamkowym w Warszawie w trakcie trwania centralnych uroczystości Święta Policji.

Dzień Święta Policji na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się o godzinie 12. Pełny program obchodów Święta Policji publikujemy poniżej.

PLAN OBCHODÓW ŚWIĘTA POLICJI w dniach 23 - 24 lipca 2011 r.

Serdecznie zapraszamy!


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" 2011

Do końca maja 2011 r. trwała IV edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" ogłoszonego przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP.

Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Kapituła konkursu składająca się z pracowników Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ, przedstawiciela Biura Prewencji KGP oraz zwycięzców poprzedniej edycji wyłoniła pięciu laureatów. Podstawowym kryterium oceny zgłoszeń była merytoryczna ocena działań policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie wynikająca z analizy uzasadnień do zgłoszeń.

Laureatami konkursu "Policjant, który mi pomógł 2011" zostali (kolejność alfabetyczna):

 • sierż. Bartłomiej Majchrzak -  dzielnicowy  Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki
 • st. asp. Mariusz Pogorzelski - dzielnicowy  Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu
 • sierż. Beata Rudzińska -  dzielnicowy Komisariatu Policji w Głuchołazach
 • mł. asp. Marta Suszyńska - detektyw  Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu
 • asp. Paweł Zwoliński -  dzielnicowy I Komisariatu Policji  w Słupsku

Zwycięzcom oraz wszystkim zgłoszonym do konkursu serdecznie gratulujemy!

Wręczenie nagród wyróżnionym odbędzie się 23 lipca w Warszawie podczas obchodów Święta Policji. Szczegóły dotyczące uroczystości zostaną opublikowane na stronach: http://www.policjant.niebieskalinia.pl/ oraz www.policja.pl.

Statuetki dla laureatów ufunduje Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ, nagrody finansowe dla laureatów ufunduje Komenda Główna Policji.


PODSUMOWANIE ZGŁOSZEŃ W IV EDYCJI KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ"

Na organizowany przez Pogotowie "Niebieska Linia" IPZ konkurs "Policjant, który mi pomógł" napłynęło łącznie 112 zgłoszeń na 9 funkcjonariuszek i 65 funkcjonariuszy Policji z całej Polski.

Konkurs, realizowany pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego Programu "Razem Bezpieczniej" służy wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

Aż trzy czwarte zgłoszeń przysłanych w ramach IV edycji konkursu, trwającej do 31 maja 2011 r., pochodziło od osób prywatnych. Głosujący najczęściej wskazywali na szczególną i skuteczną pomoc ze strony dzielnicowego. Pozostałych 25% zgłoszeń dokonali specjaliści z placówek zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, pomocy społecznej i szkół.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu, którzy nadesłali zgłoszenia i tym samym postanowili docenić zaangażowanie i profesjonalizm policjantów w trudnych sytuacjach związanych z przemocą w rodzinie.

Rozstrzygnięcie IV edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł" ogłosimy do końca czerwca 2011 roku.

Jak co roku laureaci otrzymają nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu 23 lipca, w Warszawie, podczas obchodów Dnia Policji.

 

Loga organizatorów i patronów

PATRONAT MEDIALNY

Czasopismo Niebieska Lnia Magazyn Policja 997 powiatpolicki.pl Radio Koszalin Prudnik 24 

ECHO Krasnegostawu Pruszcz.com Region Fakty